Adwokat z doświadczeniem

Adwokat z doświadczeniem

Adwokat Jacek Buss

Jacek Buss ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w 1992 r.

W latach 1992-1994 odbył aplikację sądową przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku i zdał egzamin sędziowski.

Orzekał w sądzie w wydziałach cywilnym oraz rodzinnym i nieletnich.

Jacek Buss zdał także egzamin radcowski.

Pracował m.in. w charakterze radcy prawnego, zajmując się obsługą prawną podmiotów gospodarczych działających w branży morskiej, telekomunikacyjnej, bankowej a także komputerowej.

Od 1999 r. nieprzerwanie prowadzi praktykę adwokacką, wykorzystując m.in. swoje wcześniejsze doświadczenia w orzekaniu w sądzie.

Jest wpisany na listę adwokatów przez Okręgową Radę Adwokacką w Gdańsku a także był przez wiele lat wpisany na listę radców prawnych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie prawnicze, współpraca ze specjalistami z innych dziedzin, także innymi adwokatami, radcami prawnymi i aplikantami pozwala adwokatowi Jackowi Buss oraz jego Kancelarii na profesjonalne zajęcie się każdą sprawą.

Adwokat Jacek Buss jako ekspert wspiera swoją pomocą Centrum Porozumień Prawnych w Gdyni (www.centrumporozumien.pl) uczestnicząc w kampanii „Rozwód to nie wojna” (www.rozwodtoniewojna.pl).

Adwokat Jacek Buss jest także mediatorem sądowym – uzyskał kwalifikacje mediatora w Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, jest wpisany ma listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Specjalizuje się w mediacji w sprawach rodzinnych, cywilnych oraz gospodarczych.

Prywatnie adwokat Jacek Buss jest ojcem dwójki dzieci, zwolennikiem aktywnego wypoczynku, entuzjastą roweru.