Prawo spadkowe Gdynia

Prawo spadkowe.

Profesjonalne wsparcie w zakresie prawa spadkowego

Szukasz adwokata, który specjalizuje się w sprawach spadkowych?

Kancelaria adwokacka Jacek Buss świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie szeroko pojętego dziedziczenia na terenie Trójmiasta i w całej Polsce.

Każdą sprawą Klientów zajmujemy się z pełnym zaangażowaniem. Wsparcie prawne świadczymy zgodnie z aktualnymi przepisami prawa spadkowego oraz doświadczeniem nabytym podczas ponad 20 lat praktyki adwokackiej.

Prawem spadkowym zajmujemy się kompleksowo – od stwierdzenia nabycia spadku po dział spadku!

Kancelaria prawna Jacek Buss sprawy spadkowe traktuje z należytą powagą, podchodząc do Klientów w sposób empatyczny i jednocześnie profesjonalny.

Sprawy spadkowe, którymi zajmuje się kancelaria adwokacka, to m.in.:

  • stwierdzenie nabycia spadku,

  • odrzucenie spadku,

  • zabezpieczenie spadku,

  • unieważnienie testamentu,

  • ważność testamentu,

  • zachowku,

  • dział spadku.

Naszym celem jako kancelarii adwokackiej jest doprowadzenie każdej sprawy spadkowej do pozytywnego rozstrzygnięcia.

Potrzebujesz pomocy prawnej w sprawie z zakresu prawa spadkowego? Zapraszamy do kontaktu!

Kancelaria adwokacka Jacek Buss – doświadczenie, profesjonalizm oraz szeroka wiedza

Prawo spadkowe obejmuje wiele zagadnień związanych z dziedziczeniem.

Dzięki bogatemu doświadczeniu Kancelarii w prowadzeniu spraw spadkowych, powierzając nam swój problem prawny, możesz mieć gwarancję, że podejdziemy do niego profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem.

Nieustannie się dokształcamy, więc posiadamy aktualną wiedzę w zakresie prawa spadkowego.

Stwierdzenie nabycia spadku, odrzucenie spadku, nabycie spadku – w czym możemy Ci pomóc?

Kancelaria adwokacka Jacek Buss świadczy wsparcie prawne już od ponad dwudziestu lat.

Każdą sprawę spadkową traktujemy w sposób indywidualny i z należytą powagą.

Niezależnie od tego, czy Klient prosi nas o pomoc w podważeniu testamentu, zmianie postanowienia o stwierdzenie nabycia spadku czy odrzuceniu spadku – każdą czynność prawną wykonujemy w pełni profesjonalnie i terminowo.

Prawo spadkowe to nasza specjalność!

Szukasz adwokata, który fachowo i z pełnym zaangażowaniem zajmie się Twoją sprawą z zakresu prawa spadkowego? Zadzwoń lub napisz do naszej Kancelarii.

Każda sprawa spadkowa jest przez nas traktowana z należytym szacunkiem.

Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Co wchodzi w skład spadku?

Spadek jest to ogół praw i obowiązków spadkodawcy istniejących w momencie jego śmierci, które poprzez dziedziczenie przechodzą na jego spadkobierców.

Do masy spadkowej zaliczają się wszelkie prawa i obowiązki o charakterze majątkowym. Są to zarówno aktywa, jak i pasywa.

Dziedziczeniu podlegają m.in. użytkowanie wieczyste, prawo własności (ruchomości, nieruchomości) oraz posiadanie samoistne i zależne.

Oprócz tego, dziedziczyć można również wierzytelności, prawa i obowiązki związane ze stosunkiem pracy osoby zmarłej, a także prawa dotyczące papierów wartościowych. Nie można zapomnieć także o patentach, autorskich prawach majątkowych czy prawach ochronnych na wzory użytkowe.

Na czym polega stwierdzenie nabycia spadku?

Stwierdzenie nabycia spadku jest postępowaniem potwierdzającym nabycie prawa do spadku po spadkodawcy. O stwierdzeniu nabycia spadku orzeka sąd, określając podmioty uprawnione do dziedziczenia po osobie zmarłej.

Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku należy złożyć co do zasady do sądu właściwego na ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawcy. Jeżeli niemożliwe jest jego ustalenie, w takim przypadku składa się go do sądu właściwego dla miejsca, w którym znajduje się majątek spadkowy (lub chociaż jego część).

Tworząc wniosek, nie można zapomnieć o danych spadkodawcy (wskazując dodatkowo datę jego śmierci i adres ostatniego miejsca jego pobytu) oraz podaniu danych osób znajdujących się w kręgu spadkobierców po zmarłym.

Co istotne – stwierdzenie nabycia spadku nie jest obligatoryjne. To w interesie osoby dziedziczącej jest otrzymanie oficjalnego potwierdzenia praw do spadku.

Skontaktuj się z adwokatem i rozwiąż swój problem prawny!